Web Sitesi: http://www.duf.hu/
Öğrenci sayısı: 5000

1953 yılında kurulan Üniversitemiz , Ülkeye 1 saat uzaklıkta bulunan Dunaujvaros şehrinde yer almaktadır.yaklaşık 5000 öğrencisi bulunan Dunaujvaros üniversitesinde 11 farklı fakültede 45 ayrı uzmanlık alanında eğitim verilmektedir. Üniversite YÖK tarafından tanınmakta ve diplomasına denklik verilmektedir.

Dunaujvaros Üniversitesi Bölümleri
 • İşletme Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Makine Mühendisliği
 • Malzeme Mühendisliği
 • İşletme
 • Medya ve İletişim

Başvuru Koşulları

 • Macaristan üniversitelerinde eğitim alabilmeniz için Lise diplomanız kayıt için yeterli. İster düz lise, ister meslek lisesi ya da imam hatip lisesi mezunu olun fark etmiyor. Macaristan’da üniversite eğitim almanız ve idealinizdeki bölümü okumanız için lise diplomanız yeterli oluyor! Denklik sizin için önemli ise YÖK’ün sürekli değişen sınav sistemini takip ederek YGS ve LYS’den minimum puanları almanız gerekiyor.
 • Yabancı öğrenciler, ilk olarak Üniversite Hazırlık Programına kabul edilirler. Hazırlık sınıfında öğrencilere İngilizcenin yanı sıra, seçmek istediğiniz bölüm doğrultusunda dersler verilir. Bu dönemi başarıyla tamamlayan öğrenciler, eğitim almak istediği bölüme kabul edilirler.
 • Hem İngilizcesi hem de bölümü ile ilgili dersleri çok iyi derecede olan öğrenciler, ilgili üniversite tarafından düzenlenen muafiyet sınavına katılabilirler. Muafiyet sınavından geçebilen öğrenciler, hazırlık yılı okumaya gerek kalmaksızın üniversite eğitimine başlayabilirler.
 • İngilizce bilgisi, hazırlık programına katılacak kadar iyi olmayan öğrenciler, yoğunlaştırılmış İngilizce programı almaları gerekir. Yoğun İngilizce eğitimi içeren bu program sonunda öğrenciler, hazırlık (foundation) eğitimine alınırlar ve bu eğitim sonunda bölümlerine başlayabilirler.
 • Macaristan’da lisans eğitimi 3 yıl ( bazı mühendislik bölümlerinde 3,5 – 4 yıl), Master eğitimi ise genellikle 2 yıl , bazı üniversitelerde ise 1 yıl sürer. Tıp eğitimi 6 yıl, Diş Hekimliği ve Eczacılık ise 5 yıldır.

Macaristan Eğitim Sistemi

Ekonomik fiyatlara, tıptan mühendisliğe, ekonomiden psikolojiye kadar çok geniş yelpazede kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız; MACARİSTAN sizleri bekliyor!!!

Eğitim standartları yüksektir.

Macaristan üniversitelerinin YÖK denkliği vardır.

Macaristan üniversitelerinden alınan diploma, tüm AB ülkelerince tanınmaktadır.(Mavi diploma)

Macaristan’da alacak olduğunuz eğitimin toplam maliyeti, Türkiye’deki vakıf üniversitelerinin eğitim maliyetine kıyasla çok daha uygundur.

Macaristan diğer Avrupa Birliği ülkeleri ile kıyaslandığında ulaşım, beslenme ve barınma ücretlerinin düşük olduğu bir ülkedir. Bu nedenle öğrenim hayatı da öğrenciler için düşük maliyetli olacaktır.

Macaristan`da Üniversite Sistemi

Alman eğitim ekolüne sahip Macaristan’da, lisans eğitim süresi 3-4 yıl aralığındadır. Bu süreç Bölümden bölüme değişkenlik gösterir.
Üstelik master eğitimine de doğrudan geçiş yapabilirsiniz.

Bazı bölümlerde aynı bölümü Türkiye’de okuyan öğrenciler lisans kredilerini (180 kredi)4 yılda tamamlarken, Macaristan’da okuyan öğrenciler aynı eğitim ve kredilerini i 3 yılda tamamlıyor. Bunun da size 1 yıl kazandırdığını düşünecek olursanız, sizinle aynı dönem üniversiteye başlayan bir arkadaşınıza göre 2 yıl avantaj sağlamanız söz konusu. Diğer öğrenciler bu iki yılda öğrenim görürken, siz iş hayatına atılmış olacaksınız.

EĞİTİM ALMAK ARTIK ÇOK KOLAY

BİZLE GÖRÜŞMEDEN EĞİTİMİNİZE KARAR VERMEYİN.