Program hakkında detaylı bilgi için lütfen formu doldurunuz.

İşletme Yüksek Lisans Programı

Küresel rekabete ayak uydurmak ve sürdürülebilir olmak isteyen tüm şirketler ve kurumlar, değişimi doğru bir şekilde yönetmek, teknolojinin gerekli kıldığı zihinsel ve operasyonel dönüşümü kurumlarına hızlı bir şekilde adapte etmek zorundadırlar. İbn Haldun Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programı bu vizyon ile, şirketlerimizin çalışanlarına ve üniversiteden mezun olmuş ve kariyerlerine yön vermeye çalışan yarının yöneticilerine, işletmenin farklı yönlerine ilişkin teorik bilgileri pratik uygulamalar ile birlikte harmanlayabilecekleri bir içerik sunmaktadır.
Tezli ve Tezsiz olarak açılacak olan Program, zorunlu ve zengin sayıdaki seçmeli ders içeriklerini vaka çalışmaları ile somut hayat ile ilişkilendirecek ve Program katılımcılarının çalıştıkları veya çalışmayı arzu ettikleri şirketlere dönük olarak, öğrendiklerini imkanı sunarak kurumlarına da faydalı olmalarını sağlayacaktır. Programda görev yapacak olan ve profesyonel iş yaşantısı geçmişi bulunan akademik kadromuz, özellikle Tezli Programda, hazırlanacak tez çalışma konularının belirlenmesinde ve çalışmanın yapılmasında, sürekli gerçekleştirecekleri takip ve danışmanlık ile tez çalışmalarının gerçek hayatta etki yaratacak nitelikte olmasını ve Programın üst seviyede katma değer yaratmasını sağlayacaklardır.
TEZLİ
İşletme yüksek lisans programı minimum başvuru koşulları ve istenen belgeler şunlardır:
GNO 2.50/4.00 veya 65/100
ALES EA 55/100
YDS/EYDS/YÖKDİL 70/100 veya TOEFL 84/120 veya İbn Haldun İngilizce Dil Sınavı 55/70
Gerekli Belgeler:
Niyet Mektubu
Özgeçmiş
2 Referans Mektubu
Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi
Transkript
Burs Başvurusu için Niyet Mektubu
Burs Başvurusu için Gelir Durumu Belgesi
-Son iki belgeyi burs başvurusu yapacak adayların hazırlaması şarttır.
TEZSİZ
İşletme yüksek lisans programı minimum başvuru koşulları ve istenen belgeler şunlardır:
GNO 2.00/4.00 veya 53,33/100
YDS/EYDS/YÖKDİL 60/100 veya TOEFL 72/120 veya İbn Haldun İngilizce Dil Sınavı 50/70
Gerekli Belgeler:
Niyet Mektubu
Özgeçmiş
2 Referans Mektubu
Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi
Transkript
İşletme (İngilizce) TEZLİ 45.000 ₺
İşletme (İngilizce) TEZSİZ 50.000 ₺
İbn Haldun Üstün Başarı Bursu (UBB): Yüksek akademik başarı ya da bilimsel literatüre ciddi bir katkısı bulunan adaylar için tasarlanmış; tevdi sürecinde üniversitemizin hayli seçici davrandığı bir burs türüdür. Akademik başarı dikkate alınarak üstün başarılı adaylara mülakat sınavı sonucuna göre verilir.
Tam Burs (TAB): Akademik başarı ve burs başvurusu belgeleri dikkate alınarak başarılı adaylara mülakat sınavı sonucuna göre verilir.
Öğrenim Bursu (OGB): Akademik başarı ve burs başvurusu belgeleri dikkate alınarak başarılı adaylara mülakat sınavı sonucuna göre verilir.
Anlaşmalı Kurum ve Proje Bursu (APB): Anlaşmalı kurum çalışanlarına ya da bir proje kapsamında eğitimleri finanse edilen adaylara verilir.

İşletme yüksek lisans programı hakkında

Detaylı bilgi için lütfen formu doldurunuz