Southern Üniversitesi / IMBL 1991 yılında Rusya Federasyonu tarafından onaylanmış ,ilk ,özel yüksek öğretim kurumudur. 300” den fazla Akademik yapısı ve 3 000 “in üzerinde öğrencisiyle eğitim-öğretim hayatına devam eden üniversite günümüze kadar 7000 “in üzerinde % 90 başarıyla uzman –nitelikli mezunlar vermiştir. IMBL Rusya’nın güney bölgesinde uzun soluklu ve başarıyla eğitim- öğretim hayatına devam eden ilk devlet lisansına sahip , tam akredite bir üniversitedir.

Üniversitenin eğitim-öğretim hayatındaki basari çizgisi, Türkiye de Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından da akredite olmasını (kabul edilirliği) sağlamıştır.

Üniversitemiz , Günümüz temposunda iş hayatına devam ederken, kendini geliştirmek veya eğitimini tamamlamak isteyen kişilere ,yollarında ışık tutmak görevini üstlendiği gibi, akademik kulvarda yürümek isteyen kişilere de yol göstermektedir.

IMBL Southern Üniversitesi Bölümleri

Lisan Bölümleri

  • Psikoloji Lisans
  • İşletme Lisans

Yüksek Lisans Bölümleri

  • Psikoloji Yüksek Lisans

Doktora Bölümleri

  • Doctor of Business Administration (DBA)
  • Ph.D. Management in Education
  • Ph.D. Management in Healthcare
  • Ph.D. in Business Administration
  • Ph.D Integrated Industrial and Organizational Psychology
  • Ph.D in Occupational Safety and Health

Başvuru Koşulları

Ön Kayıt için gereken Evraklar:

1. Varsa Pasaport F.kopisi,yoksa Nüfus F.Kopisi
2. Ön Kayıt Formu
3. İki adet Fotoğraf
4. Ön kayıt harcı 100 $  (kesin kayıtta hesap dan düşülecektir.)

Kesin Kayıt için Gereken Evraklar

1. Pasaport
2. Formül A (Nüfus İdaresinden) Apostilli olacak
3. Lise Diploması. Apostilli olacak
4. Lise Not Dökümü (Transkript-Türkçe olan)Apostilli olacak
5. Sağlık Heyet Raporu. Apostilli olacak. “Yurt dışında okumasında sakınca yoktur” ibaresi yazılı ve gidilmesine 60 gün kala alınması gerekmektedir.
6. Aids Belgesi
7. Fotoğraf 12 Adet
8. Tüm evrakların Çevirileri , Noter den onaylanması, 2.Apostil yapılması, Vize ön hazırlık işlemleri,
Davetiye Bedeli (Anlaşmalı Üniversiteler) : TOPLAM : 500 $

Apostil  ancak  almış olduğunuz  evrakın  verildiği  ilçe  veya  valiliklerinde  yapılır. 

Rostov Hakkında

Başkent Moskova’ya 1000 kilometre mesafede bulunan Rostov, Rusya Federasyonu’nun en eski ve en turistik kentleri arasında yer alıyor. Don nehri üzerine kurulu kent, Karadeniz’in kuzeyinin en önemli ve en gelişmiş kentidir. Rusya Federasyonu’nun batı kesiminde Merkez Federal Bölgesi’nde bulunan Yaroslavl Oblastı eyaletine bağlı olan kent, tıpkı İstanbul gibi 7 tepe üzerine kuruludur.

Yaşamın hayli ucuz olduğu Rostov ’da ekonomi liman kenti olması nedeni ile ticaret, ekonominin ana damarıdır. Öyle ki kentteki her üç işletmeden birisi dış sermaye ile kurulmuş olan işletmelerdir. Rostov demir ve çelik sanayinde gelişmiş bir kenttir.

Rostov’da Eğitim

Rostov Şehri Eğitimin oldukça gelişmiş olduğu Rostov şehrinde 150.000’den fazla öğrenci bulunduğu gibi 50’den fazla yüksek öğretim kurumu da bulunuyor.

Kentte düzenlenen çok sayıdaki festival arasında Don Baharı, Manifest, Rus Komedisi, Uluslararası Caz Festivali ve Benim Şehrim Benim Kaderim gibi halk festivalleri yer alıyor. Yaz aylarında oldukça sıcak olan Rostov bu sayede başta ülkenin soğuk bölgeleri olan kuzey ve doğu bölgelerinden yerli turistler aldığı gibi pek çok kuzey ülkesinin de tatil için ilk tercihi oluyor.

EĞİTİM ALMAK ARTIK ÇOK KOLAY

BİZLE GÖRÜŞMEDEN EĞİTİMİNİZE KARAR VERMEYİN.