1915 te olarak kurulan Rostov Devlet Tıp Üniversitesi , Rusya ‘nın en eski eğitim kurumlarından biridir. 35 bini aşkın mezunu , 7000 aktif öğrencisiyle Rostov Devlet Tıp Üniversitesi ABD, AB başta olmak üzere uluslararası ve bütün dünya ülkelerinin tıbbi konseyleri tarafından kalite ve prestijiyle tanınmaktadır. 65 ülkeden gelen öğrenciler tıbbi eğitimlerini sürdürmekte olup tamamlayarak hastalıkları önleme ve tıbbi alanlarda ilerleme sağlayabilmek amaçları ile yetiştirilmektedir. Araştırmalar yapmayı kendine özel bir misyon edinen üniversite profesyonel bir kariyer için bolca fırsatlar sunar. 11 fakülte 18 modern tıbbi tanı ünitesi, 17 klinik , 900 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi, modern teknolojinin en ileri seviyelerinin her alanda kullanıldığı Rostov Devlet Tıp Üniversitesi tanı-tedavi ve rehabilitasyon üniteleriyle yüksek kalitede, ileri düzeyde, yüksek prestij sahibi Tıp eğitimi sunmaktadır.

Modern eğitim binalarında Tıbbi ekipman ile birlikte bilimsel tabanda modern teşhis sağlanmaktadır. 1000 yatağa sahip araştırma hastanesi bulunmaktadır. Üniversite kampüsü içerisinde yer alan hastanemiz etrafında bolca yeşil parklar bulunmaktadır. Eğitim ve araştırma çalışmaları Rusya ‘da ve yurt dışında tanınmış bilim adamları tarafından yönetilmektedir. 72 Profesör doktor , 150 doçent doktor ve 800’ü aşkın öğretim görevlisi bulunmaktadır. Avrupa Tıp Okulları Birliği üyesi olan Rostov Devlet Tıp Üniversitesi ; British council, UNESCO, Dünya Sağlık Örgütü ve Dünya Tıp Eğitimi Federasyonu işbirlikleriyle ortak bilimsel araştırma projelerinde yer alır.

Rostov Devlet Tıp Üniversitesi – Bölümleri
TIP yıllık 2000$ (6yıl)
Diş Hekimliği  yıllık 2100$ (5yıl)
Eczacılık yıllık 2000$ (5yıl)
Hemşirelik yıllık 2000$ (4yıl)

Başvuru Koşulları

Ön Kayıt için gereken Evraklar:

  •  Pasaport  ( en az 2 yıl geçerliliği olmalıdır)
  •  Lise diploması  ( Valilikten veya Kaymakamlıktan apostile edilmelidir )
  •  Lise Transkripti / Not dökümü ( Valilikten veya Kaymakamlıkten apostile edilmelidir )
  •  Vesikalık fotoğraf  ( 20 adet  ( Mat kağıda , 3×4 ölçülerinde , beyaz fona )
  •  YGS puan cetveli
  •  Nüfus cüzdanı fotokopisi

Rostov Hakkında

Başkent Moskova’ya 1000 kilometre mesafede bulunan Rostov, Rusya Federasyonu’nun en eski ve en turistik kentleri arasında yer alıyor. Don nehri üzerine kurulu kent, Karadeniz’in kuzeyinin en önemli ve en gelişmiş kentidir. Rusya Federasyonu’nun batı kesiminde Merkez Federal Bölgesi’nde bulunan Yaroslavl Oblastı eyaletine bağlı olan kent, tıpkı İstanbul gibi 7 tepe üzerine kuruludur.

Yaşamın hayli ucuz olduğu Rostov ’da ekonomi liman kenti olması nedeni ile ticaret, ekonominin ana damarıdır. Öyle ki kentteki her üç işletmeden birisi dış sermaye ile kurulmuş olan işletmelerdir. Rostov demir ve çelik sanayinde gelişmiş bir kenttir.

Rostov’da Eğitim

Rostov Şehri Eğitimin oldukça gelişmiş olduğu Rostov şehrinde 150.000’den fazla öğrenci bulunduğu gibi 50’den fazla yüksek öğretim kurumu da bulunuyor.

Kentte düzenlenen çok sayıdaki festival arasında Don Baharı, Manifest, Rus Komedisi, Uluslararası Caz Festivali ve Benim Şehrim Benim Kaderim gibi halk festivalleri yer alıyor. Yaz aylarında oldukça sıcak olan Rostov bu sayede başta ülkenin soğuk bölgeleri olan kuzey ve doğu bölgelerinden yerli turistler aldığı gibi pek çok kuzey ülkesinin de tatil için ilk tercihi oluyor.

EĞİTİM ALMAK ARTIK ÇOK KOLAY

BİZLE GÖRÜŞMEDEN EĞİTİMİNİZE KARAR VERMEYİN.