Ulusal Teknik Üniversitesi “Kharkiv Politeknik Enstitüsü” 1885 yılında kurulan (NTU “KhPI”),
Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi “Kharkiv Havacılık Enstitüsü”,
Radyo Elektronik Kharkiv Ulusal Teknik Üniversitesi, Mühendislik Kharkiv Devlet Üniversitesi
ve dahil olmak üzere Beyanları işleyen altı kurucusu olduğu Mimarlık, Ulusal Doğu-Ukrayna Üniversitesi
ve Sumy Devlet Üniversitesi. 1997 yılında Polytechnic Institute Kremenchug’ta NTU “KhPI” şube bazında açıldı.

En yüksek IV düzeyde akredite NTU “KhPI”, tam zamanlı olarak 95 uzmanlık dalında
ve 69 uzmanlık dalında uzman eğitiyor.

2000 yılında Ukrayna Cumhurbaşkanı Kararnamesi üniversite Ukrayna Ulusal Yükseköğretim Kurumu durumunu verildi.

2010 yılında Ulusal Teknik Üniversitesi “KhPI” kendi kendini yöneten (otonom)
Araştırma National University durumunu aldı. Araştırma durumu hakkında Ukrayna Bakanlar Kabinesi Kararı
Bugün NTU “KhPI” lisanslı kayıtlı Doğu ve Güney Ukrayna kapsamında 5600 öğrenci tam zamanlı olarak öğrenim görüyorlar, 25 binden fazla öğrenciye bugün Üniversitesitede eğitim verilmektedir.

NTU “KhPI” yağlar ve yağların yedek türbin, kazan ve reaktör mühendisliği, elektrik,
kablo ve kapasitör teknolojisi, teknoloji gibi alanlarda mühendisler yetiştiren
Ukrayna’da Tek yükseköğretim kurumudur. 19 tam zamanlı fakülte bulunmaktadır, Uzaktan Eğitim Merkezi,Üniversite Öncesi Eğitim Merkezi, Yabancı Uyruklu Öğrenci Hazırlık Merkezi,
bilim ve teknoloji, Üniversitesde üç araştırma merkezi ve tasarım enstitüleri vardır.
Öğrencilerin bağımsız test için hazırlanan eğitim kursları ve Izyum, Balakleya, Poltava, Berdyansk şehirlerdeki şubeleri yanı sıra hazırlık bölümü ve kurslar ile hazırlık departmanı içerir. Buna ek olarak, katılımcılar Entegre Eğitim,
Ekonomik Bilişim ve Yönetimi, Chernovtsy Fakültesi Fakültesi Fakültesi eğitim kursları kapsamında yanı sıra NTU “KPI” elit okullarda önde gelen fakültelerinde verilmektedir.Üniversite multidisipliner olarak gelişiyor. Bugün bunlardan 63 olanlar mezun olan 92 departmanları vardır.Yeni 8 uzmanlık altında uzmanların son 5 yıldır eğitimde, “Aracı Üretim”,”Kalite, Standartlaştırma ve Sertifikasyon”, “Sosyoloji” da dahil olmak üzere,başladı – 2008 yılında, “Konsolide Bilgi” – 2010 yılında.

2004 yılından bu yana öğrenciler için Kariyer Merkezi NTU “KhPI” nde çalışmalarını sürdürmektedir. Merkezin amacı, öğrencilerin aktif iş arama ve seçim teşvik etmektir. Merkezi öğrencileri, düzgün yeteneklerini karşılayan Ne işe karar verirse, potansiyel işverenler hakkında bilgi bulabilmesine yardımcı olur  ve kendilerini (özgeçmiş ve mülakat için hazırlık) sunmak için yardımcı olur. Kariyer Merkezi, aynı zamanda farklı işletmelerde mevcut boş pozisyonlar hakkında bilgileri öğrencilere sağlar.

Bir özel önem eğitim sürecinin iyileştirilmesi yanı sıra uzmanların eğitiminin içeriği radikal bir modernleşme için bir sistem yaklaşımı Üniversitesi’nde ödenir. Ukrayna, BDT ülkeleri, ABD önde gelen yüksek öğrenim kurumları ve müfredatın bir karşılaştırmalı analizi (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü), Avrupa (Magdeburg Teknik Üniversitesi) ve mantıksal yapı-ve-programlarının oluşturulması konusunda hem oturtmakta, yeni müfredat temsil eden, geliştirilmiş insani, doğal ve matematiksel yanı sıra teknik bilgi ve uzman yeterliliklerin optimum kombinasyonu.

müfredat gibi Üniversitesi’nde geliştirilen bazı kavramlar, birleştirmek: “Insanlaştırma yüksek mühendislik eğitimi – Modern mühendis davranış stratejisi” ve öğrencilerle eğitim çalışmalarının bir kavram. Son birkaç yıldır Üniversite üç düzeyde yeni müfredata göre uzman eğitim olmuştur: profesyonel lisans (4 yıllık eğitim), uzman / (1.5 yıl) ve master (2 yıl).

Bugün NTU “KhPI” işleyen ve Üniversite, 2005 yılında katıldı Bologna Deklarasyonu ilkelerini (Avrupa Üniversiteler Şartı) somutlaştıran geliştiriyor.

Üniversite ısrarla eğitim süreci içine bilgisayar ve telekomünikasyon teknolojileri tanıttı: Yerel üniversitenin ağına ve Internet’e bağlı 2500 den fazla, modern bilgisayarların birleştiren 101 bilgisayar sınıf vardır.

İleri Eğitim Disiplinlerarası Enstitüsü temelinde oluşturulan bir mezuniyet sonrası eğitim yapısı Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi devam eden bir sistemin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu “Ekonomik Sibernetik”, “Muhasebe ve Denetim”, “Organizasyon Yönetimi” ve “Fikri Mülkiyet” uzmanlık “Fikri Mülkiyet” altında eğitimi yanı sıra yeniden eğitim olanakları sağlar.

Üniversitenin fakülte 1700 kişiden oluşur; aralarında Bilimler 151 Doktor, Fen 870 Adaylar, 20 Bilim ve Teknoloji Onur İşçi ve Ukrayna Aldı Yüksek Okulu İşçi, Devlet Ödülü 33 ödüllü, Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisi 3 akademisyen, 26 akademisyen vardır Ukrayna Bilimler Akademisi şube.

Bilimsel kuruluş NTU “KhPI” bir parçasıdır “İyonosfer Enstitüsü” eşsiz bir gözlemevi vardır;., Ekipman dünyanın önde gelen yerlerden Araştırma ve Tasarım Enstitüsü “Molniya iyonosfer araştırma olanaklarını ilişkin birini işgal Enstitüsü veriyor “nedeniyle teknik donanım gerçekten Ukrayna ve dünyanın önde gelen kurumlarından biridir. Temelini Elektroteknik Cihazlar Yeminli Testi için sadece Ukrayna Merkezi Açık” Impulse “akredite edilmiştir.
Bilimsel ve teknik eğitim-ve-metodolojik hem de kültürel ilişkiler ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Polonya, Macaristan, Romanya, Çin ve Vietnam’ın önde gelen üniversiteleri ile genişleyen edilmiş olarak. Günümüzde 1300 yabancı öğrenci yaklaşık 30 ülkeden Üniversitesi’nde eğitim.

konut, sağlık ve medikal tedavi ile temin öğrenci ve öğretim: Üniversite bir up-to-date tesisleri ve araştırmalar tutarak, eğitim sürecini sağlamak ve bu şekilde toplumsal sorunları çözmek için izin veren gelişmiş altyapısı ile teknik tabanı vardır çalışanlar ve öğrenciler.

Üniversite neredeyse 8000 kişilik 13 Pansiyonlar vardır, 7 blok daireden, dans ve sergi salonları ile Öğrenci Sarayı, iki yüzme havuzu, 14 spor salonları, 2 spor ve sağlık kampları (biri ile bir up-to-date spor kompleksi – Fihurovka içinde Chuguyiv kenti yakınlarındaki – – 300 kişilik, ve başka – 200 kişilik), 100 yatak için preventorium 1700 kişilik bir kantin Alushta, Kırım yakın Malyy Mayak içinde. Üniversite kütüphanesi 8 okuma odası vardır; Bir kitap stoku 2 milyonun üzerinde birleştirir ve Kharkiv şehrinde en büyüklerinden biridir. 2010 yılında, Üniversite Kütüphanesi, yeni bir Kitap Depolama binası tamamlandı.

E-Posta Bültenimize Abone Olun

Yeni sertifika programları ve duyurulardan haberdar olun, indirimlerden faydalanın.