Program hakkında detaylı bilgi için lütfen formu doldurunuz.

İşletme Yüksek Lisans Programı

İŞLETME YÖNETİMİ-TEZLİ
İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı, yönetim, insan kaynakları yönetimi, pazarlama, finans ve muhasebeye yönelik dersler içermektedir. Eğitim dilinin Türkçe olduğu program tezli veya tezsiz olarak tamamlanabilmektedir. Bölümümüz akademik kadrosunda 3 profesör, 1 doçent, 3 yardımcı doçent, ve 2 araştırma görevlisi bulunmaktadır.
İşletme Yönetimi Bilim Dalı’nda Tezli Yüksek Lisans yapmak isteyen öğrencilerin en az 4 yıllık lisans eğitimini başarı ile tamamlamış olmaları gerekmektedir. Yüksek lisans programına, mülakat yapılarak öğrenci alınır. Yüksek lisans programlarına alınacak öğrenci sayıları ve aday öğrencilerde aranacak nitelikler, her yıl ilan edilir. Bu ilanda başvuru koşulları ve son başvuru tarihi, adayların mülakata alınacakları yer ve tarih belirtilir. Tezli Program için adayların lisans diplomasına sahip olması ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından merkezi olarak yapılan ALES’den ilgili puan türünde en az 55 standart puan veya Graduate Record Examination (GRE) veya Graduate Management Admission Test (GMAT) sınavından 55 ALES puanına eşdeğer bir puana sahip olmaları gerekir. Adaylar; ilanda belirtilen son başvuru tarihine kadar ALES belgelerini, lisans diplomalarını, lisans kademesinde okudukları derslerden aldıkları başarı notlarını, mezuniyet not ortalamalarını belirten onaylı belgeleri, diğer kayıt ile ilgili bilgileri doldururlar ve enstitü müdürlüğüne başvuruda bulunurlar. Adayların kayıt işlemleri ilgili enstitü müdürlüğünce düzenlenir ve yürütülür.
İŞLETME YÖNETİMİ-TEZSİZ
İşletme Yönetimi Yüksek Lisans Programı, yönetim, insan kaynakları yönetimi, pazarlama, finans ve muhasebeye gibi temel alanlara yönelik dersler içermektedir. Eğitim dilinin Türkçe olduğu program tezli veya tezsiz olarak tamamlanabilmektedir. Bölümümüz akademik kadrosunda 3 profesör, 1 doçent, 3 yardımcı doçent, ve 2 araştırma görevlisi bulunmaktadır.
Bu programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, İşletme Yönetimi alanında Yüksek Lisans derecesi (Master of Science) almaya hak kazanmaktadırlar.
İşletme Bilim Dalı’nda Tezsiz Yüksek Lisans yapmak isteyen öğrencilerin en az 4 yıllık lisans eğitimini başarı ile tamamlamış olmaları gerekmektedir. Yüksek lisans programına, mülakat yapılarak öğrenci alınır. Yüksek lisans programlarına alınacak öğrenci sayıları ve aday öğrencilerde aranacak nitelikler, her yıl ilan edilir. Bu ilanda başvuru koşulları ve son başvuru tarihi, adayların mülakata alınacakları yer ve tarih belirtilir. Tezsiz programlarda Ales ve Yabancı Dil Puanı şartı aranmamaktadır. Adaylar; ilanda belirtilen son başvuru tarihine kadar lisans diplomalarını, lisans kademesinde okudukları derslerden aldıkları başarı notlarını, mezuniyet not ortalamalarını belirten onaylı belgeleri, diğer kayıt ile ilgili bilgileri doldururlar ve enstitü müdürlüğüne başvuruda bulunurlar. Adayların kayıt işlemleri ilgili enstitü müdürlüğünce düzenlenir ve yürütülür.
2017-2018 Güz ve Bahar Yarıyılında Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Yüksek Lisans Öğrencileri İçin
KESİN KAYIT BEDELİ İKİNCİ YARIYIL ÜÇÜNCÜ YARIYIL TEZ BEDELİ TOPLAM
TEZLİ 3.500 TL 3.000 TL 3.000 TL 3.250 TL 12.750 TL
(11-22 Eylül 2017) (5 -9 Şubat 2018)
TEZSİZ 3.500 TL 3.000 TL 3.000 TL 9.500 TL
(11-22 Eylül 2017) (5 -9 Şubat 2018)
Tez Uzatım Bedeli (Kayıtlı Tüm Öğrenciler İçin) 1.625 TL
Başarısız Ders Bedeli ( Kayıtlı Tüm Öğrenciler İçin) 950 TL
Ders Başı Ücret(Bilimsel Hazırlık, Özel Öğrenci) 950 TL
Kayıt Dondurma Ücreti ( Yarıyıl için) 950 TL

İşletme yüksek lisans programı hakkında

Detaylı bilgi için lütfen formu doldurunuz