Program hakkında detaylı bilgi için lütfen formu doldurunuz.

İşletme Yüksek Lisans Programı

Yaşar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı Türkçe Tezli İşletme Yüksek Lisansı, Türkçe Tezsiz İşletme Yüksek Lisansı, İngilizce Tezli İşletme Yüksek Lisansı, İngilizce Tezsiz İşletme Yüksek Lisansı olmak üzere 4 farklı program sunmaktadır. Programlar öğrencilerin iş dünyasında sağlam bir altyapı ve rekabet gücü elde etmelerini sağlayacak bir kapsamda tasarlanmış olup, programdan mezun olan öğrencilerin iyi bir kariyer elde etmeleri temel hedef niteliğindedir. Programlar kapsamında, Araştırma Yöntemleri ve Araştırma Etiği zorunlu dersinin yanı sıra, işletmenin temel fonksiyonlarına yönelik geniş içerikte bir müfredat tasarlanmış olup, öğrenciler ilgili alanları dâhilinde seçecekleri dersler ile uzmanlaşma olanağına sahip olacaktır. Derslerin akşam saatlerinde yapılması sayesinde program katılımcıları iş dünyasında aktif yer alan kişilerden oluşmakta, böylelikle teorik bilgi ve uygulamadaki yaşananların tartışıldığı, öğrencilerin birbirleri ile aktif paylaşım ve destekte bulunduğu sinerjik bir ortam sunulmaktadır. Programda teorik alt yapı irdelenerek, güncel örnek olaylarla uygulamanın analiz edilmesi ile değişen koşullara adapte olabilen, bilgiyi günlük yaşamına uyarlayan, hızlı karar alabilen mezunların yetiştirilmesi hedeflenmiştir.
UZAKTAN EĞİTİM İŞLETME YÖNETİMİ (TÜRKÇE) TEZSİZ YÜKSEK LİSANS
Uzaktan öğrenim İşletme Yüksek Lisans Programlarının örgün eğitimden farksız biçimde akademik kariyer ve bilimsel bilgi üretimi için sunulan tezli programlardan farklı olarak iş kariyerine devam edecek bilgi ve eğitim ihtiyacı duyan yönetici ve yönetici adaylarına yöneliktir.
Tezsiz programlar akademik kariyer hedefi olmayan yönetici ve yönetici adaylarını hedeflerken, tezli işletme programları ise, çok farklı bilim dalları üzerine inşa edilen işletme alanında, bilimsel ve özgün bilgi üretimine odaklı eğitim ve araştırma amacındaki öğrencilere odaklanmaktadır.
İngilizce Tezli Yüksek Lisans Programları Yabancı Dil Koşulu ALES Puanı, Türü ve Koşullar
İşletme İngilizce Tezli Yüksek Lisans YÜ-Flat Sınavı*: En az 65 veya YDS ile ÖSYM’nin tanımladığı eşdeğeri: En az 60 En az 55 Herhangi bir puan türü, lisans programı mezunu olmak
İşletme Türkçe Tezli Yüksek Lisans En az 55 Herhangi bir puan türü, lisans programı mezunu olmak
İşletme İngilizce Tezsiz Yüksek Lisans YÜ-Flat Sınavı*: En az 65 veya YDS ile ÖSYM’nin tanımladığı eşdeğeri: En az 60 Lisans programı mezunu olmak.
İşletme Türkçe Tezsiz Yüksek Lisans
İşletme Yönetimi Uzaktan Öğretim Türkçe Tezsiz Yüksek Lisans Lisans programı mezunu olmak.
 
YÜKSEK LİSANS(TEZLİ/TEZSİZ)           28.000.-TL

İşletme yüksek lisans programı hakkında

Detaylı bilgi için lütfen formu doldurunuz